رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات آموزش و پرورش با اعلام آمار ثبت‌نام شده‌های سال تحصیلی جدید، از افزایش سه درصدی ورودی‌های آموزش و پرورش در مهر ۹۲ خبر داد.
آمار دانش‌آموزان در سال تحصیلی جدید
به گزارش افکارنیوز، یوسف نوری با بیان اینکه تاکنون اطلاعات حدود ۱۰ میلیون و ۱۶۸ هزار و ۷۱۸ نفر وارد سامانه ثبت‌نام آموزش و پرورش شده است، گفت: از این تعداد شش میلیون و ۲۹۲ هزار و ۱۴۱ مورد ثبت نام مربوط به دوره ابتدایی است.

وی افزود: همچنین در سال متوسطه اول نیز تاکنون اطلاعات یک میلیون و ۶۲۸ هزار و ۹۶۷ دانش‌آموز و در متوسطه دوم، ۲ میلیون و ۱۳۴ هزار و ۲۲۶ نفر وارد سامانه شده است.

به گفته رییس مرکز آمار آموزش و پرورش، تاکنون ۹۶۶ هزار و ۹۷۸ دانش‌آموز اول ابتدایی نیز در مدارس ثبت‌نام کرده‌اند که اطلاعات آنها وارد سامانه شده است.

نوری با بیان اینکه مراجعه نکردن اولیا و قبول‌شدگان مدارس خاص و همچنین تداخل روزهای پایانی ثبت‌نام با ماه رمضان، بخشی از دلایلی است که باعث شده ثبت‌نام‌ها به طور کامل انجام نشود، گفت: هیچ‌گونه مشکلی از لحاظ پهنای باند سامانه ثبت‌نام در آموزش و پرورش وجود ندارد و حتی در شهرهای مرزی نیز اطلاعات دانش‌آموزان وارد سامانه شده است.

معاون فناوری وزیر آموزش و پرورش، استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و آذربایجان غربی را به ترتیب سه استان با رتبه اول تا سوم اعلام کرد که توانسته‌اند اطلاعات خود را به سامانه ثبت‌نام به موقع وارد کنند.

وی با بیان اینکه امسال شاهد افزایش سه درصدی ورودی‌های مدارس هستیم، گفت: با توجه به حجم خروج نیز به نظر می‌رسد تعداد دانش‌آموزان نسبت به سال گذشته چندان تغییری نکند و برای سال تحصیلی ۹۳-۹۲ حدود ۱۲ میلیون و ۳۰۰ هزار دانش آموز در مدارس روزانه دولتی و غیردولتی تحصیل خواهند کرد.

نوری یادآور شد: این آمار به استثنای داوطلبان بزرگسال و نوآموزان پیش‌دبستانی است و آمار این دو گروه را متعاقبا اعلام خواهیم کرد.