تبلیغات
صفحه شخصی نبی الله باستان فارسانی

نظر سنجی
شما در اینترنت دنبال چه چیزی هستید؟لینک دوستان

جلسه شورای مرکزی تشکل های صنفی سراسر کشور در تاریخ 18 مهر 1392 در سالن کنفرانس وزارت آموزش و پرورش در ساعت 11وپنجاه دقیقه ی صبح پنج شنبه برگزار گردید.

      در این جلسه پس از ورود دکتر فانی آقای ابوطالبی نماینده تشکل اصفهان ضمن تشکر از آقای فانی اعضای تشکل های صنفی حاضر در جلسه را معرفی نمود .
سپس دکتر کریمی ازهمراهان آقای فانی وهماهنگ کننده ی جلسه، اظهار داشت:
آنچه که من برداشت کرده ام تغییراتی است که در کانون های صنفی رخ داده است. کانون ها تشکل های بانفوذی در بدنه ی آموزش و پرورش هستند و این همان چیزی است که شما (دکتر فانی) به عنوان سرمایه ی انسانی مطرح می کردید. به جرأت می توان گفت که این نیرو در تشکل ها وجود دارد و این به دلیل اعتمادی است که بدنه ی آموزش و پرورش نسبت به این تشکل ها دارد .
انتظار این تشکل ها این است که مشکلاتی که برای دوستان صنفی آنها ایجاد شده توسط شما پیگیری شود. دوستان صنفی این تشکل ها به دلیل ظلم ها و مشکلاتی که برایشان پیش آمده اعتراض کرده اند .


ادامه مطلب

طبقه بندی: مسائل روز معلمان،
برچسب ها: دیدار با وزیر، تشکل های صنفی، کانون، معلمان، تبعید، زندان، فانی،
دنبالک ها: حقوق معلم،
[ دوشنبه 22 مهر 1392 ] [ 01:17 ] [ نبی الله باستان فارسانی ]
جزییات دیدار نمایندگان کانون های صنفی فرهنگیان(شورای مرکزی)با سرپرست وزارت آموزش و پرورش - دکتر فانی

محمود بهشتی لنگرودی(سخنگوی کانون صنفی معلمان)
در گفتگو با خبرگزاری کار ایران- ایلنا:
  


چکیده:‌ «نمایندگان ۸ تشکل صنفی معلمان کشور از استان‌های اصفهان، خراسان، کرمانشاه، همدان، آذربایجان شرقی(تبریز)، گیلان،فارس(شیراز) و تهران، با آقای فانی جلسه داشتند و مطالبات صنفی شان را با وی در میان گذاشتند.»
ادامه مطلب

طبقه بندی: مسائل روز معلمان،
برچسب ها: دیدار، وزیر، فانی، تشکل، کانون صنفی، معلم، هیأت تخلفات،
دنبالک ها: حقوق معلم، ایلنا،
[ شنبه 20 مهر 1392 ] [ 17:13 ] [ نبی الله باستان فارسانی ]

سخنان کمتر شنیده شده امام در سال 59

"رابطه با آمریکا با نظر مردم است"

در صورتی که ملت ما اجازه دهد، جمهوری اسلامی ارتباط بسیار عادی خود را با آمریکا برقرار می کند

 

 -  بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی طی سخنرانی مهمی در 19 فروردین 1359 ضمن آنکه قطع رابطه از سوی آمریکا را به فال نیک گرفتند، تاکید کردند: در صورتی که ملت بیدار شریف ما اجازه دهد، جمهوری اسلامی ارتباط بسیار عادی خود را در حد سایر کشورها با آمریکا برقرار می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی به نقل از جماران آمده است:

امام رابطه با آمریکا را تا آنجا غیرممکن و زیانبار می داند که حتی از اعزام دانشجو به آمریکا پرهیز داده و می گویند : «از فرستادن دانشجویان به آمریکا احتراز شود»1 اما بلافاصله یک " اما و اگر" جلوی این سخن می گذارد " اما و اگری" که کلید حل بحران رابطه ایران و آمریکا است : « مگر انشاء الله روزی برسد که آنها به اشتباه خود پی ببرند و در مسیر انسانیت و انسان دوستی و احترام به حقوق دیگران واقع شوند.»2 " انسانیت و انسان دوستی و احترام به حقوق دیگران " سرواژه اعلامیه حقوق بشر است. همان که اینک آمریکا آن را جایگزین انجیل کرده و به دست مبلیغین خود در سرتاسر جهان داده است.
اگر چه امام خمینی مرزهای آمریکا را خونین می دانند و هر چه رابطه با آمریکا را مضر و بی نتیجه می خوانند اما راه رابطه را تا ابد نبسته اند. ایشان اگر چه می گویند: « ما تا آخر ایستاده ایم و با آمریکا روابط ایجاد نخواهیم کرد» 3 اما بلافاصله می گویند: « مگر اینکه آدم بشود و از ظلم کردن دست بردارد»4
ایشان تمام طرح های آمریکا را بر ضد اسلام و خلق می دانند 5 اما مذاکره بخاطر منافع ملت را مشروط به شرایطی می پذیرند. خطاب به نمایندگان ویژه دولت آمریکا در سال 58 می گویند: « اگر چنانکه آمریکا دست از جاسوسی بر ضد نهضت بردارد راه مذاکره در خصوص بخشی از روابطی که به نفع ملت است باز می باشد.» 6

مهمترین کلام امام خمینی در خصوص رابطه با آمریکا فردای قطع رابطه توسط آمریکا در 19 فروردین 59 طرح می شود ایشان قطع رابطه را به فال نیک می گیرد و از آن به عنوان طلیعه پیروزی نهایی ملت ایران نام می برد و می گوید: «ملت بزرگوار ایران اگر این طلیعه پیروزی نهایی را که ابرقدرت سفاکی را وادار به قطع رابطه یعنی خاتمه دادن به چپاول گری ها کرده است، جشن بگیرد، حق دارد.»7
اما در نهایت بنیانگذار نظام چند و چون رابطه با آمریکا و تصمیم گیری نهایی را بر عهده ملت می گذارد و می گوید: « در صورتی که ملت بیدار شریف ما اجازه دهد، ارتباط بسیار عادی خود را در حد سایر کشورها با آمریکا برقرار می کند.»8

1. صحیفه امام، جلد 21، صفحه 440
2. همان، جلد 21، صفحه 434
3. همان، جلد 21، صفحه 434
4. همان، جلد 19، صفحه 195
5. همان، جلد 16، صفحه 460
6. همان، جلد 10 ، صفحه 503
7. همان ، جلد 12 ، صفحه 233
8. همان ، جلد 12 ، صفحه 147
طبقه بندی: عمـومی،
برچسب ها: رابطه، امریکا، مذاکره، امام، مردم، جمهوری اسلامی، ارتباط،
دنبالک ها: هاشمی رفسنجانی،
[ شنبه 20 مهر 1392 ] [ 15:57 ] [ نبی الله باستان فارسانی ]

عضو شورای مرکزی حزب اسلامی کار در گفت‌وگو با ایلنا:
در فضای امنیتی امكان رشد احزاب وجود ندارد
همانطور که اصولگرا‌ها انتظار گرفتن حداکثر کرسی‌های مجلس را دارند اصلاح طلبان نیز در این راستا به فعالیت خواهند پرداخت و اصولگرا‌ها باید آمادهٔ رقابت با جناح رقیب خود باشند.

عضو شورای مركزی حزب اسلامی کار گفت: همانطور که اصولگرا‌ها انتظار گرفتن حداکثر کرسی‌های مجلس را دارند اصلاح طلبان نیز در این راستا به فعالیت خواهند پرداخت و اصولگرا‌ها باید آمادهٔ رقابت با جناح رقیب خود باشند.

سیدعلی حسینی در گفتگو با خبرنگار ایلنا بیان کرد: همانطور که آقای روحانی هم اشاره کردند بسیاری از احزاب در ایران در طول سال فعالیت و کار تشکیلاتی ندارند و فعالیتشان معطوف به زمان کوتاهی قبل از انتخابات است.

وی با بیان اینكه در فضای امنیتی امكان رشد احزاب وجود ندارد، ادامه داد: سیاست‌های تنگ نظرانه چند سال اخیر، در ایجاد محدودیت و عدم رشد فعالیت‌های احزاب تأثیر بسیار زیادی داشته است و احزاب حتی اجازه تشکیل جلسات مجمع عمومی را نداشتند و این جلسات به سختی برگزار می‌شد.

حسینی توضیح داد: برگزاری جلسات مجمع عمومی احزاب در چند سال گذشته به شدت امنیتی شده بود و مسلما در چنین شرایطی امکان رشد احزاب وجود نداشت و اکنون با سیاست‌هایی که روحانی پیش گرفته است امید به گشایش در فعالیت‌های احزاب وکادر سازی می‌توان داشت.

عضو شورای مرکزی حزب اسلامی کار در پاسخ به این سوال که مشکلات مربوط به احزاب را در چه زمینه‌ای می‌بیند؟ پاسخ داد: قسمتی از مشکلات احزاب به نبود زمینه مساعد برای فعالیت برمی گردد و از طرف دیگر مردم و مسوولان کشور ما نیز هنوز به اهمیت کارهای حزبی و تشکیلاتی پی نبرده‌اند همچنین احزاب در نظام گذشته و پس از انقلاب سابقه خوبی نداشته‌اند و این امر در ذهنیت مردم بسیار موثر بوده است.

حسینی نقش آزادی رسانه‌ها را در فعالیت احزاب بسیار مهم دانست و ادامه داد: در دوران احمدی‌نژاد احزاب می‌خواستند روزنامه‌ها و نشریات مخصوص خود را داشته باشند اما با درخواست آن‌ها موافقت نمی‌شد و حتی بسیاری از روزنامه‌ها و نشریات وابسته به احزاب توقیف شدند.

وی ادامه داد: خبرگزاری‌های عمومی هم خود را ملزم به این نمی‌دانستند که جهت گیری و نظرات احزاب را بیان کنند و با ملاحظه کاری‌های خود نمی‌خواستند که تریبون احزاب باشند و احزاب هم تریبونی نداشتند.

حسینی به توقیف روزنامه اندیشه نو که رسانه حزب اسلامی کار بود اشاره کرد و گفت: درسال گذشته قاضی پرونده نظر مثبتی برای انتشار مجدد روزنامه داشت اما پس از مدتی به ما گفتند که پرونده گم شده و حکم رسمیت ندارد و نمی‌تواند اجرا شود و مانع انتشار دوباره روزنامه شدند.

عضو مرکزی شورای حزب اسلامی کار در مورد جلسات مجمع عمومی این سازمان گفت: طبیعتا باید هر دو سال یک بار جلسات مجمع عمومی برگزار شود اما حزب اسلامی کار فعلا برنامه‌ای برای تشکیل مجمع ندارد.
طبقه بندی: عمـومی،
برچسب ها: رشد، احزاب، فضا، امنیتی، حزب، ایلنا، کار،
دنبالک ها: ایلنا،
[ شنبه 20 مهر 1392 ] [ 15:43 ] [ نبی الله باستان فارسانی ]

قرار است نمایندگان تشکل های صنفی فرهنگیان در آینده ای نزدیک با دکتر فانی سرپرست آموزش و پرورش دیدار کنند. بازار ملاقات های دکتر فانی این روزها حسابی گرم است. علی رغم صدمات جبران ناپذیری که طی یکی دو دهه گذشته بر پیکره آموزش و پرورش وارد شده، همچنان فرهنگیان جزو قشر فرهیخته جامعه محسوب شده و برای اداره سازمان متبوع شان برای خود حق اظهار نظر قائل اند.

مشکلات زیاد است. با یک حساب سرانگشتی می توان افزون بر صد مشکل را در آموزش و پرورش برشمرد. نمایندگان بنا دارند مشکلات موجود را به سمع وزیر آینده آموزش و پرورش برسانند. به نظر اینجانب مهم ترین موضوعی که نمایندگان می بایست بر روی آن تأکید کنند، نقش و جایگاه تشکل ها در اداره آموزش و پرورش است.

دکتر فانی جایگاه و حفظ حرمت تشکل های صنفی را به رسمیت شناخته است. می بایست در این جلسه به دکتر فانی و مسئولان حاضر گفت که در صورت تعامل ، تشکل ها می توانند بازوی توانمند مدیریت آموزش و پرورش در سطح خرد و کلان باشند.

احیاء و تقویت انجمن های علمی، تقویت شوراهای معلمان در آموزشگاه ، تشکیل کمیته های نظرسنجی برای تصمیم گیری مدیران، کمک در تحریم باندهای مافیایی در آموزش و پرورش، تقویت رسانه های آموزشی و تربیتی، ایجاد ارتباط با نهادهای مردم نهاد، مشورت برای انتخاب مدیران توانمند، احیاء روحیه اعتماد به نفس و باور داشتن قرب و منزلت معلمان در نزد مسئولان، پذیرش مشکلات و افزایش مقبولیت مدیران و تقویت روحیه همدلی و همکاری بین فرهنگیان با مسئولان ، تنها گوشه ای از خدماتی است که تشکل ها می توانند به مجموعه معلمان، مدیران و بطور کلی آموزش و پرورش بکنند. 

بی شک اگر مسئولان آموزش و پرورش قصد مدارا با این تشکل مردم نهاد را داشته باشند ، بسیاری از مشکلات ارائه شده با تعاون و همکاری حل خواهد شد. باید پذیرفت که در میان فعالان صنفی ، عقلایی یافت می شوند که برای شکوفایی استعدادشان نیاز به سرمایه گذاری چندانی نیست.    
طبقه بندی: مسائل روز معلمان،
برچسب ها: دیدار با فانی، وزیر، آموزش و پرورش، تشکل، کانون صنفی، خواسته ها، مطالبات،
دنبالک ها: نانموده های مدرسه،
[ دوشنبه 15 مهر 1392 ] [ 23:34 ] [ نبی الله باستان فارسانی ]

به نام خداوند جان و خرد

بیانیه ی جمعی از تشکل های صنفی معلمان کشور

به مناسبت 5 اکتبر، روزجهانی معلّم(13مهر1392)

«تهران، همدان، یزد، خراسان رضوی، کردستان و گیلان»

 در گاه شمار تاریخی ایران در هـر سال تحصیلی دو روز به نام معلم نامیده می شود. 13 مهر (5 اکتبر) روز جهـانی معلم و 12 اردیبهشت روز ملی معلم. کانـون های صنفی معلمان ضمن گرامی داشت هر دو مناسبت، روز جهـانی معلم را به تمامی همـکاران شـادباش گفته و از آنان دعوت می نمایند با طرح ِ مسایل مورد نظر خود، به عنوان عضوی از جامعه ی بزرگ معلمان ایران و جهان، مشكلات موجود در آموزش و پرورش را به رغم تکراری بودن به گوش مسئولان برسانند.

همکاران گرامی!


ادامه مطلب

طبقه بندی: مسائل روز معلمان،
برچسب ها: بیانیه، کانون، صنفی، معلمان، 13 مهر، 5 اکتبر، روزجهانی معلم،
دنبالک ها: حقوق معلم،
[ جمعه 12 مهر 1392 ] [ 18:48 ] [ نبی الله باستان فارسانی ]

تعداد کل صفحات : 3 :: 1 2 3

درباره وبلاگ

"تارنگار بیستـــــون"
فرهنگی ، اجتماعی ، انتقادی

به منظور آگاهی دادن برای مقابله با كج فهمی، تحجر و تنگ نظری ها در جامعه نسبت به مسائل اجتماعی، آموزشی و فرهنگی در تاریخ بیستم شهریور 1384 فعالیت خود را آغاز نموده و در ستاد ساماندهی پایگاههای اینترنتی ایران نیز به ثبت رسیده است. دیدگاه های ارزنده شما می تواند مدیر وبسایت را در رسیدن به اهداف عمومی خود یاری رساند.
با سپاس فراوان
نبی الله باستان فارسانی
شماره ارسال پیامک به مدیر وبسایت:
30006721000152
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : نفر
كل نوشته ها: عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

نام کاربری :
رمز عبور :
شماره موبایل گیرنده :
متن پیامک:

تحلیل آمار سایت و وبلاگ